Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Kursu 2019

2019 kosgeb girişimcilik kursu başvuruları her il müdürlüklerinde başlamış olup, uygulamalı girişimcilik eğitimi alarak hibe veya faizsiz kredilerden yararlanabilirsiniz. Burada önemli detaylardan biri de kosgeb girişimcilik sertifikası geçerlilik süresi olup buna dikkat etmenizde fayda var.

Kosgeb Girişimcilik Kursu

KOSGEB’in uygulamalı girişimcilik kursu ile yeni girişimcilere işletme açarken nelere dikkat edilmesi gerektiği gibi temel konularda bilgilendirme yapılmaktadır. Yeni girişimcilerin işlemelerini açarken temel konular üzerinde hangi durumlara dikkat etmesi gerektiği KOSGEB girişimcilik kursu ile anlatılmaktadır. KOSGEB girişimcilik kursları ile yeni girişimci olmaya karar vermiş adayların bu alanda işletmesini açabilmek adına yeterli ve gerekli vasıflara sahip olup olmadığı, iş planı hazırlatarak bu alanda işletmenin temel gerekliliklerini öğrenmesi amaçlanır.

kosgeb eğitimleri

KOSGEB girişimcilik kursu ile adaylara iş planı hazırlatılır. İş planı, adayın hizmete açmaya planladığı işletmesini çok daha yakından tanımasını sağlar. İş planında; işletmenin adı, kurulacağı tarih, gelecekteki piyasadaki konumu, açılabilmesi için kaynakların nereden kullanılacağı, maddi kaynağı kredi çekerek mi yoksa birikmiş kazançlardan mı sağlanacağı, işletmedeki temel makine ve teçhizatların neler olacağı, işletmenin hangi bölgede ve nerede kurulacağı, hangi hizmetleri vereceği, işletmede kaç kişi çalışacağı, müşterilere sunulacak ürün ya da hizmetlerin nerede tedarik edileceği ve ortalama kaç lira ile satın alınacağı ile bunun yanında müşteriye kaç liradan satılacağı, birim satıştan elde edilecek kar miktarı gibi bir işletme için akla gelen her türlü soruyu ve çok daha fazlasını iş planında adaylar tarafından cevaplandırılacaktır.

Kosgeb Girişimcilik Kursları

KOSGEB girişimcilik kursuna devam zorunluluğu vardır. Kursa gitmeden destek almak mümkün değildir, tek bir istisna vardır. O da eğer üniversitede “Girişimcilik” dersi aldıysanız ve iş planı hazırladıysanız, bu girişimcilik kursunu almanıza gerek yoktur. İşte o zaman bu dersi kurs yerine saydırarak, girişimcilik kursuna gitmeden direk olarak evraklarınız ile KOSGEB’e başvuruda bulunabilirsiniz. İş kurmak isteyen pek çok kişiye maddi destek sunan KOSGEB projesi son yıllarda binlerce kişinin hayallerini gerçek yapmasında büyük katkı sağlamıştır.

kosgeb iş planı indir

Kosgeb hibe kredisi alma şartlarından en önemlisi de belki de budur. Zira girişimcilik kurslarına katılmayan bireylerin başvuruları alınmamakta. Bu nedenle buradan alınan sertifika sonrasında, iş planı hazırlanmalı buna göre bir proje fikri sunulmalıdır. Eğer ki, kosgeb iş planı örneklerinden biri kabul edilirse yani komisyondan geçerse, sizlere hibe parası veriliyor. Tabi belirli oranlarda ve kesintiler dahilinde hibe kredisi alarak, iş planını devreye sokabilirsiniz. Kosgeb girişimcilik kursları her 3 ayda bir olmak üzere tüm illerde verilmektedir. Bu eğitimlerin durumlarını takip ederek, sizlerde girişimcilik sertifikası alabilirsiniz.

Kosgeb Kursları 2019

2019 kosgeb kursları başvuruları başlamış olup, sizlerde bu başvuru sürecinden geçebilirsiniz. Kosgeb uygulamalı girişimcilik eğitimi genelde sınırlı olmakla beraber süre oldukça kısadır. Ancak kalkınma ajansları ve iş kur tarafından daha da derinlemesine verilmektedir. Bu eğitimlerde iş fikirleri ortaya dökülür, nasıl proje hazırlanacağı ayrıntıları ile öğretilir. İşin püf noktasını alarak hangi projelerin onay kapacağını da görüyorsunuz ancak tavsiyemiz kosgeb eğitimi veren öğretmenden bilgileri almanızdır. Proje fikirlerinde tüm detaylar yazılmasa da üretim planı, finansal gelir gider durumları dahil bir çok teorik bilgiler yer almakta.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git